1 grudnia 2020 Autor redakcja 0

Manicure hybrydowy w domu

Ostatnio bardzo modne są lakiery hybrydowe. Wiele kobiet wybiera ten rodzaj manicure, ponieważ wygląda pięknie przez wiele dni. W jaki sposób można wykonać manicure hybrydowy by cieszyć się pięknymi paznokciami?

Niech się świeci!

Żeby wykonać w domu manicure hybrydowy, musimy mieć lampę. Kiedyś bardzo powszechne były lampy UV, dziś dużo częściej wykorzystuje się lampy LED, które znacząco skracają czas wykonania hybryd.

Lakier, baza, top

Kompletując idealny zestaw do wykonania manicure hybrydowego potrzebujesz bazy, lakierów i topu. Baza do hybrydowego manicure jest potrzebna by lakier trzymał się dłużej. Po nałożeniu bazy i utwardzeniu jej w lampie, na powierzchni warstwy wytwarza się warstwa dyspersyjna (klejąca), która służy do tego by pozostałe warstwy lepiej się trzymały. Dlatego bardzo ważne jest by nie przecierać paznokci odtłuszczaczem, kiedy rozpoczniemy nakładanie warstw. Jedyną warstwa, która wymaga przetarcia odtłuszczaczem jest top. Ale tu uwaga: producenci lakierów hybrydowych mają w swojej ofercie topy nie wymagające przecierania. Są to topy typu: no-wipe lub dry top.

Pamiętaj o odtłuszczaniu i polerowaniu

Przedostatnim elementem potrzebnym do wykonania paznokci hybrydowych jest odtłuszczacz, czyli cleaner. Służy on po to, by oczyścić paznokieć – dzięki temu hybryda dobrze będzie się trzymała, a manicure wytrzyma dłużej.

Pamiętaj, by paznokcie przecierać wacikami bezpyłowymi – wyglądają one trochę jak chusteczki higieniczne, a ich zaletą jest to, że nie zostawią na paznokciach niechcianych kłaczków.

Na sam koniec będziesz potrzebowała blok polerski, który służy do zmatowienia paznokci. Matowienie paznokci również służy temu, by lakier trzymał się dłużej.

Jak wykonać hybrydy w domu?

Przepis na idealne paznokcie jest wręcz banalny. Poniżej znajdziesz listę, krok po kroku:

1. Bloczkiem polerskim delikatnie postaraj się zmatowić płytkę paznokcia. Nie trzyj za mocno by nie uszkodzić płytki!
2. Przetrzyj paznokcie cleanerem za pomocą wacików bezpyłowych.
3. Nałóż bazę i utwardź ją pod lampą.
4. Nakładaj i utwardzaj warstwy lakieru – pamiętaj by nie przecierać paznokci cleanerem!
5. Nałóż warstwę topu i utwardź – jeśli masz top nie wymagający przecierania, możesz się cieszyć pięknymi paznokciami.

Krok opcjonalny:
6. Przetrzyj paznokcie cleanerem.

Jeśli chcesz by manicure trzymał się jeszcze dłużej, nie zapominaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu bazą i topem. Co to jest wolny brzeg? To po prostu krawędź paznokcia. Powodzenia!