17 maja 2022 Autor redakcja 0

Zaczynasz działać w budowlance?

 

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy na własny rachunek zakładając swoją firmę budowlaną? Z pewnością jak każdy przyszły przedsiębiorca masz w sobie odrobinę strachu i natłoku myśli o tym, czy ma to sens i czy uda Ci się wszystko utrzymać finansowo. To normalna reakcja, każdy z nas w końcu boi się podjąć jakieś ryzyko i odrzucić dotychczasowe życie, jeśli było ono w miarę dobre dla nas, jeśli miałeś przyzwoitą pracę. Jednak jeśli poszukujesz czegoś więcej- spróbuj-  przygotuj sobie dobry biznesplan i zacznij działać po swojemu. Jeśli się uda – będziesz miał ogromną satysfakcję i świetny biznes. Jeśli nie, trudno – zawsze znajdziesz coś innego, ale nie zakładaj z góry, że Ci nie wyjdzie.

Rozpoczęcie własnej działalności jest stresujące nie tylko przez myśli i wyobrażenia o przyszłości, ale także ze względu na to, że na start potrzebujemy zwykle wielu rzeczy, wielu sprzętów, maszyn, kontaktów aby obracać się w danej branży i stale zyskiwać nowe zlecenia. Co zatem zrobić, aby uzyskać finanse na sprzęt? Zakładam, że nie masz na początku wszystkich maszyn, czy przedmiotów niezbędnych do wykonywania prac budowlanych.  Zostaje poruszenie oszczędności w celu zrobienia porządnych zakupów i uzupełnienia zapasów sprzętu, próba uzyskania dotacji chociażby z urzędu pracy – jednak jest to czasochłonne i niestety nie zawsze wniosek zostaje rozpatrzony pozytywnie, zaciągnięcie kredytu czy pożyczki od znajomych lub ewentualnie skorzystanie z najlepszego wyjścia na początku, czyli Wynajem Sprzętu Budowlanego Pruszków. Nie wiesz na czym polega ta opcja? Koniecznie zainteresuj się tą kwestią, bo na pewno na długo pozwoli Ci ona działać w pełni, bez ogromnych inwestycji we własne urządzenia.

Wynajem Sprzętu Budowlanego Pruszków to firma, która oferuje różnego rodzaju sprzęt budowlany, jak np. piły, betoniarki, agregaty prądotwórcze, agregaty malarskie, cykliniarki, drabiny, klimatyzatory, kompresory, imadła i mnóstwo innych urządzeń, które być może na co dzień wszystkie nie są Ci niezbędne, jednakże kiedy trafi Ci się nietypowe zlecenie, na którym się znasz – nie musisz się już martwić, że powinieneś je odpuścić ze względu na brak sprzętu – zadzwoń do firmy i go wypożycz. Wówczas masz dodatkowe korzyści. Jasno i bez najmniejszego problemu możesz rozszerzać swoją ofertę wykonywanych zleceń, żadna praca w zasadzie nie jest niewykonalna – jeśli tylko się na niej znasz – rezerwujesz dla siebie na określony czas sprzęt i działasz tyle, ile potrzebujesz. Stawki za wynajem są zróżnicowane, ze względu na różne rodzaje sprzętu. Wszystkie kwestie jednak są do ustalenia i na pewno będąc tak elastycznym fachowcem z dobrym cennikiem usług, zyskasz w krótkim czasie dużą bazę klientów, która stale na zasadzie poleceń i poczty pantoflowej będzie się rozszerzać.  Brzmi dobrze? Wiele firm działa właśnie w taki sposób – nie zastanawiaj się i nie ograniczaj – po prostu zacznij działać.