27 maja 2022 Autor redakcja 0

Kaseton reklamowy

Kaseton reklamowy to forma reklamy, którą ujrzysz z pewnością nad każdym sklepem czy działalnością w swoim mieście. Większość firm inwestuje w taką prostą, acz efektowną formę reklamy, która od lat świetnie się sprawdza i nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych, jeśli chodzi o inwestycję w konstrukcję czy grafikę.

Kaseton reklamowy możesz zamówić zarówno lokalnie, jak również w wielu sklepach i firmach internetowych, które oferują pełny zakres usług, zarówno jeśli chodzi o dopasowanie kasetonu do budynku, wykonanie pomiarów, stworzenie indywidualnych projektów graficznych i wykonanie całości wraz z montażem. Wszystko zależy tylko od Ciebie, jakie działania sobie zażyczysz jako firma. Z pewnością dobrze jest posłuchać opinii doradczych fachowców, którzy montują takowe kasetony – oni na pewno doradzą jaki rodzaj będzie w danym miejscu lepszy i bardziej widoczny. Czy postawić na opcję jednostronną, czy może dwustronny wystający. Podpowiedzą także jaki rodzaj tła wybrać – czy lepiej aby w danym miejscu była to płyta dibond z frezowanym wzorem i doświetleniem, czy może grafika klejona na plexi? Warto wziąć pod uwagę, czy miejsce będzie nasłonecznione czy nie, ma to bowiem znaczenie podczas wyboru kolorystyki reklamy, aby była ona jak najbardziej widoczna.

Konstrukcje kasetonów wykonywane są zazwyczaj z lekkich materiałów jakim jest aluminium. Jest ono zwykle malowane metodą proszkową, dzięki czemu konstrukcja jest zawsze idealnie dopasowana kolorem do grafiki, jaka będzie widniała na banerze. Fronty to wspomniane wcześniej płyty dibond lub tworzywo sztuczne, czyli plexi. Świetnie się sprawdzają i są odporne na działanie słońca, opadów czy innych niedogodności pogodowych.

Zastanawiasz się czy taki kaseton reklamowy (jak chociażby tutaj http://reklamki.pl/oferta/kasetony-reklamowe/kaseton-jednostronny-standard/) będzie bardzo drogi? Czy nie lepiej zainwestować w oklejaną blachę, czy może plandekę z nadrukami Twojej reklamy? Każda opcja w pewnym sensie się sprawdzi – bo jednak jest to reklama, więc na jakiś czas przykuje uwagę osób ją widzących. Takie formy jednak szybko się niszczą i zużywają w przeciwieństwie do kasetonów i musisz dużo częściej je odnawiać. Naklejki na blachach się szybko zdzierają, plandeki się rwą lub szybko schodzi z nich druk graficzny. Inwestycja w kaseton to zdecydowanie niewiele – wszystko zależy tylko od jego wielkości i ewentualnych nietypowych projektów, jakie sobie zażyczysz podczas tworzenia graficznej części. Pamiętaj, że kaseton ma wymienne płyty – zawsze samą konstrukcję możesz sprzedać lub przerobić. Jeśli szukasz na początek  naprawdę niskich kosztów – postaw na kaseton reklamowy z licem z poliwęglanu komorowego. Jest to popularny materiał, bardzo ekonomiczny, który świetnie się sprawdzi i zastąpi tworzywo plexi. Używany jest zarówno do montaży wewnętrznych, jak i zewnętrznych.